W ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji Urząd Miasta Krakowa wprowadził nabór na listę rekomendowanych wykonawców. Dzięki tej liście, każdy mieszkaniec Krakowa który otrzymał dotację do zmiany systemu ogrzewania może skorzystać z usług sprawdzonego instalatora.

Każdy wykonawca, który chciałby znaleźć się na liście rekomendowanych wykonawców musi spełniać określone kryteria i przedstawić szereg dokumentów, które świadczą o jego wiarygodności i rzetelności. Do Urzędu dostarczane są m.in.. zaświadczenia o niezaleganiu z należnościami wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego, dokumenty potwierdzające kwalifikacje i doświadczenie wykonawcy, referencje klientów obejmujące zakres wykonanych prac, certyfikaty montowanych urządzeń. Wszystkie zgłoszenia wraz z załącznikami sprawdza specjalna Komisja, która w przypadku braku zastrzeżeń wydaję decyzję pozytywną i zezwala na umieszczenie wykonawcy na liście. Wykaz firm rekomendowanych aktualizowany jest raz w miesiącu i obowiązuje do zakończenia trwania Programu Ograniczania Niskiej Emisji.

Fundacja EkoKrak służy pomocą w doborze odpowiednich proekologicznych rozwiązań oraz pomaga w podejmowaniu decyzji, dlatego jeśli jesteś mieszkańcem Krakowa lub okolic i poszukujesz sprawdzonego wykonawcy instalacji opisz nam swoją sytuację korzystając z formularza poniżej. Twoją sprawę przekażemy do rekomendowanego przez Urząd Miasta Krakowa instalatora, który na pewno sprosta Twoim wymaganiom.

Szukasz pomocy w wyborze wykonawcy? Zamów niezobowiązującą rozmowę z naszym konsultantem