Planujesz budowę nowego domu lub jego modernizację? Chcesz obniżyć lub całkowicie ograniczyć koszty ogrzewania?
Buduj i modernizuj w ekologicznych technologiach co pozwoli zaoszczędzić pieniądze już od momentu uruchomienia nowej infrastruktury.
Zadzwoń do nas i pozwól nam działać. Posiadamy specjalistyczną wiedzę i zaplecze merytoryczno – techniczne w zakresie technologii ogrzewania gazowego. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą, wypełnij formularz ze wstępnym opisem lub pomysłem na budowę lub modernizację inwestycji w oparciu o ogrzewanie gazowe.
Sam wybierz najlepszą inwestycję. Płać mniej za energię i zadbaj o środowisko.

Ogrzewanie gazowe jest jednym z najbardziej popularnych sposobów ogrzewania budynków. Coraz więcej osób decyduje się na zmianę dotychczasowego źródła ogrzewania na ogrzewanie kotłem gazowym. Myśląc o takiej technice grzewczej do wyboru przyszły użytkownik ma dwie możliwości tj. może skorzystać z podłączenia do zewnętrznej sieci gazowej lub skorzystać z montażu własnego zbiornika gazowego na swojej działce.

Z zewnętrznej sieci gazowej doprowadza się gaz ziemny, natomiast w swoim własnym zbiorniku przechowywany jest gaz płynny. Drugie rozwiązanie stosuje się najczęściej w sytuacjach, gdy w pobliżu nie ma żadnego gazociągu.

Początkiem instalacji gazowej tj. przyłączem będzie odcinek rury, stanowiący granicę pomiędzy instalacją, a siecią gazową. Zakończeniem instalacji będą odbiorniki gazu w budynku.  Na przyłączu znajduje się główny kurek, który umożliwia odcięcie gazu. Kurek umieszczany jest w skrzynce gazowej, która najczęściej zlokalizowana jest na ścianie zewnętrznej budynku, w niewielkiej odległości od tej ściany lub w linii ogrodzenia działki.

Instalacją gazową nazwiemy układ przewodów z kurkiem głównym wraz z innym wyposażeniem tj. kształtki, przewody spalinowe lub powietrzno-spalinowe itp. Możemy podzielić ją na instalację zewnętrzną, prowadzoną po terenie nieruchomości od głównego kurka instalacji oraz na wewnętrzną tj. montowaną w środku budynku. Instalacja zewnętrzna jest prowadzona w gruncie, na głębokości wynoszącej ok. 1 metra. Najczęściej wykonuje się ją z rur spawanych. Jeśli gaz jest doprowadzony do budynku, można wykonywać pracę wewnątrz. Instalacja wewnętrzna może być wykonana z rur stalowych albo z rur miedzianych.

Zaletą ogrzewania domu gazem będzie z całą pewnością wysoka sprawność urządzeń grzewczych oraz fakt, że poprzez montaż kotła gazowego można zaoszczędzić miejsce w domu. Kotłownia nie musi być bardzo duża lub można całkowicie z niej zrezygnować. Kotły gazowe można podzielić, uwzględniając różnice ich cech. Dostępne są kotły wiszące lub stojące, jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne, z otwartą lub zamkniętą komorą spalania itp.

W budownictwie nowoczesnym wytrwale dąży się do zmniejszenia zapotrzebowania cieplnego. Dobre ocieplenie budynku oraz montaż wysokiej klasy stolarki okiennej i drzwiowej ograniczy zapotrzebowanie budynku na ciepło o prawie połowę. W polskim budownictwie nie są jeszcze aż tak popularne, ale ze względów oszczędnościowych coraz więcej osób decyduje się na budowę domu pasywnego, który potrzebuje naprawdę niewielką ilość ciepła. Dlatego ważne jest aby moc kotła gazowego dobrał doświadczony instalator, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie budynku na ciepło.