Planujesz budowę nowego domu lub jego modernizację? Chcesz obniżyć lub całkowicie ograniczyć koszty instalacji sanitarnych?
Buduj i modernizuj w ekologicznych technologiach co pozwoli zaoszczędzić pieniądze już od momentu uruchomienia nowej infrastruktury.
Zadzwoń do nas i pozwól nam działać. Posiadamy specjalistyczną wiedzę i zaplecze merytoryczno – techniczne w zakresie technologii instalacji sanitarnych. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą, wypełnij formularz ze wstępnym opisem lub pomysłem na budowę lub modernizację inwestycji w oparciu o instalacje sanitarne.
Sam wybierz najlepszą inwestycję. Płać mniej za energię i zadbaj o środowisko.

Instalacje sanitarne są niezbędnym elementem wyposażenia budynku. Ich zadaniem jest zapewnienie niezbędnych warunków higienicznych, sanitarnych i cieplnych.

Rozróżniamy cztery rodzaje instalacji sanitarnych:
• instalacja ciepłej i zimnej wody użytkowej,
• instalacja kanalizacji sanitarnej, deszczowej i technologicznej,
• instalacja grzewcza,
• instalacja gazowa.

Każdą z instalacji tworzy wiele urządzeń zasilających w skład których wchodzą m.in. pompy, kotły, grzejniki, baterie oraz przewody, które umożliwiają ich połączenie i przepływ wody, gazu czy ścieków.
Domowa sieć wodna składa się z kilku instalacji, które służą do doprowadzenia czystej wody zimnej i ciepłej, odprowadzenia wody zużytej oraz rozprowadzenia wody służącej do ogrzewania.
Woda przepływa w instalacjach zawsze pod wpływem wysokiego ciśnienia, które może zostać wytworzone mechanicznie, za pomocą pompy i wówczas mówimy o obiegu wymuszonym. Ten typ obiegu najczęściej występuje w instalacji wody użytkowej i instalacji grzewczej.
Ciśnienie napędzające przepływ wody może być spowodowane również ciężarem wody. Wówczas jest to obieg grawitacyjny, który jest wykorzystywany najczęściej w instalacjach odpływowych.

Instalacje wodne
Do każdego z pomieszczeń, w którym chcemy mieć dostęp do wody użytkowej musi być doprowadzona instalacja wodna. Przy jej planowaniu bardzo istotne jest uwzględnienie instalacji grzewczej oraz instalacji podłogowej. Jeśli chcemy użyć instalacji CO to konieczne jest umieszczenie w kotle, rury wyłącznie z zimną wodą. Rury z ciepłą wodą, muszą być prowadzone od kotła bądź innego urządzenia, które służy do ogrzewania.

Instalacje grzewcze
W parze z instalacjami wodnym zawsze idą instalacje grzewcze, ponieważ instalacja CO rozprowadza ciepło po całym domu przy użyciu nagrzanej wody.
Są trzy schematy przebiegu instalacji CO z ciepłą wodą:
• ciepła woda podgrzewana centralnie,
• ciepła woda podgrzewana okresowo,
• ciepła woda rozplanowana z nowoczesnym rozdzielaczem, od którego prowadzone są rury z ciepłą i zimną wodą.
Zależą one od typu układu planującego przepływ wody zimnej i ciepłej w instalacjach.

O czym należy pamiętać przy montażu?
Najczęstszym błędem w montażu instalacji sanitarnych jest wybór najtańszych i niewytrzymałych elementów. Należy wziąć pod uwagę fakt, że rury i inne elementy instalacji mają stały kontakt z wodą, dlatego trzeba odpowiednio zabezpieczyć je przed korozją. Podstawowym błędem jest również niewłaściwe połączenie ze sobą konkretnych elementów.
Instalacje muszą być zamieszczone na konkretnej wysokości, która zagwarantuje odpowiednie połączenie baterii oraz urządzeń sanitarnych. Rury z wodą powinny być umieszczone na wysokości około 50 do 60 cm nad podłogą, jeżeli mamy zamiar podłączyć do nich baterie z umywalką. Prysznic natomiast powinien być zamontowany na wysokości około 120-130cm, a spłuczka toaletowa na wysokości 60 cm.