Planujesz budowę nowego domu lub jego modernizację? Chcesz obniżyć lub całkowicie ograniczyć koszty podgrzania ciepłej wody użytkowej?
Buduj i modernizuj w ekologicznych technologiach co pozwoli zaoszczędzić pieniądze już od momentu uruchomienia nowej infrastruktury.
Zadzwoń do nas i pozwól nam działać. Posiadamy specjalistyczną wiedzę i zaplecze merytoryczno – techniczne w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą, wypełnij formularz ze wstępnym opisem lub pomysłem na budowę lub modernizację inwestycji w oparciu instalacje fotowoltaiczne.
Sam wybierz najlepszą inwestycję. Płać mniej za energię i zadbaj o środowisko.

Fotowoltaika szybko zyskuje zwolenników wśród przedsiębiorców, ekologów i ekonomistów.
Fotowoltaika jest procesem, który wykorzystuje ogniwa fotowoltaiczne w celu zamiany energii słonecznej w energię elektryczną. Z uwagi na fakt, że energia słoneczna jest dostępna, a wykorzystywanie jej zasobów nie podlega opłatom, można stwierdzić, że uzyskany z tego źródła prąd jest darmowy. Chociaż instalacja systemu fotowoltaicznego może wydawać się kosztowna, to jest ona inwestycją, która bardzo szybko się zwraca.
Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na skorzystanie z odnawialnych źródeł energii. Aby móc korzystać z energii słonecznej należy zaopatrzyć się w instalacje fotowoltaiczną, czyli zespół urządzeń, odbiorników i przekaźników energii słonecznej. Panele fotowoltaiczne należy dostosować do wymagań sieci elektrycznej oraz układu kabli, elementów sterujących i przewodów odpowiedzialnych za synchronizację systemu.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?
Panele fotowoltaiczne przekształcają energię ze słońca na prąd stały. Inwerter zamienia prąd stały na prąd zmienny, który możesz używać w swojej firmie i domu. Prąd zmienny, którego nie wykorzystasz jest wysyłany z powrotem do sieci.

Zastosowanie instalacji fotowoltaicznej daje możliwość zaspokojenia własnych potrzeb oraz uzyskania dodatkowych korzyści. Dzięki zastosowaniu paneli można zaoszczędzić środki przeznaczone na energię elektryczną, a także znacząco poprawić wizerunek firmy. Organizacje korzystające z alternatywnych źródeł pozyskiwania energii są powszechnie uznawane za proekologiczne i idące z duchem czasu, dzięki czemu przy obecnych ekologicznych trendach mają szansę na zyskanie przewagi konkurencyjnej.

Dzięki instalacji fotowoltaicznej przedsiębiorcy zyskują również niezależność- jak łatwo zauważyć permanentnie wzrastające ceny energii elektrycznej są niezwykle uciążliwe, a z ekonomicznego punktu widzenia generują znaczne straty. Zastosowanie fotowoltaiki gwarantuje brak opłat za prąd i wszelkich innych kosztów z nim związanych.

Kolejną istotną zaletą fotowoltaiki jest szansa pozyskania dodatkowego źródła dochodu – jeśli w wyniku pracy paneli fotowoltaicznych zostanie wyprodukowana nadwyżka prądu przedsiębiorca może odsprzedać pozyskaną energię.

Dzięki wykorzystywaniu energii z paneli słonecznych zmniejsza się ilość emitowanych spalin i spada zapotrzebowanie na wysokie wykorzystanie węgla.
Obecnie w ramach programu „Czyste Powietrze” można uzyskać dotacje na instalację fotowoltaiczną.